Moje przygody z książkami
Friday January 19th 2018

Książki ze szlaczkami dla dwulatka

ABC Przedszkolaka Z pieskiem Łatkiem

Dwulatek to już osóbka, która całkiem sporo rozumie i powoli zaczyna uczyć się czynności samoobsługowych. Coraz pewniej trzyma w ręku kredki i usiłuje tworzyć na kartkach swoje własne konstrukcje – wciąż nieporadne, bez ładu i składu. To najlepszy czas, by zacząć szlifować z nim naukę pisania.

Jak rozpocząć naukę pisania?

Dwulatek nie będzie jeszcze rozumiał sensu pisania czy odtwarzania jakichkolwiek figur na papierze. Sprawi mu jednak dużą frajdę zabawa z mamą w odtwarzanie szlaczków dla przedszkolaka. Szlaczki dla dzieci są wstępem do poważnej nauki pisania. Pomagają ćwiczyć napięcie mięśniowe dłoni i prawidłowe trzymanie ołówka w dłoni. Dzięki szlaczkom maluch uczy się, w jaki sposób naciskać rysikiem na kartkę, by uzyskać pożądany efekt. Wodzenie ołówkiem po wytyczonych liniach pozwala kształtować właściwy nawyk pisania od lewej do prawej strony.

Pierwsze proste szlaczki

Książka ze szlaczkami dla dwulatka powinna być jak najmniej skomplikowana. Preferowane są książeczki do trenowania nauki pisania, w których szlaczki zaznaczone są przerywaną linią i należy tylko wodzić ołówkiem po tej linii. Szlaczki nie mogą być zbyt skomplikowane. Warto, by były przeplatane obrysami prostych przedmiotów do trenowania sztuki rysowania.

 

More from category

Gdzie kupować niedrogie książki?
Gdzie kupować niedrogie książki?

Wielbiciele książek dzielą się na takich którzy chętnie korzystają z biblioteki i po przeczytaniu oddają [Read More]

Książki uczelniane z każdej dziedziny
Książki uczelniane z każdej dziedziny

Zdobywanie wykształcenia jest kluczem do uzyskania godnego życia, zwłaszcza gdy mowa o XXI wieku. Warto więc [Read More]

Książkowe święta Bożego Narodzenia
Książkowe święta Bożego Narodzenia

Książki do jeden z najrzadziej kupowanych w Polsce prezentów świątecznych. Zarówno kryminały, jak i pozycje [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives